DEŇ TANCA 2019

Podtatranské osvetové stredisko Poprad a MsÚ Oddelenie kultúry  Svit sú  usporiadatelia tanečnej sútaže Deň tanca.

Podujatie má za cieľ zdokumentovať, evidovať a zvyšovať kvalitatívne aj kvantitatívne úroveň amatérskeho tanečného žánru . Cieľom je motivovať tanečné krúžky, súbory, kolektívy a sólistov k tvorivej práci ako prostriedok voľnočasových aktivít detí a mládeže, motivovať choreografov k tvorivej a kolektívnej práci. Festival umožňuje konfrontáciu tvorivých prístupov práce jednotlivých kolektívov a choreografov, metodicky usmerňuje a pomáha vedúcim a súťažiacim formou rozborového semináru.

Je jedinou postupovou súťažou, ktorá umožňuje tanečným krúžkom účasť v súťaži a tým aj k ich stabilnejšej a kvalitnejšej práci.

Naše šikovné tanečníčky pod vedením p. učiteľky Ing. Martiny Polanskej získali dve strieborné pásma.

Strieborné pásmo - Ts Flowers Zuš Ľubica- Burlesque / juniori  10-15r. - malá choreografia

Strieborné pásmo - Ts Flowers Zuš Ľubica- Karkuľka / deti 2  6 - 10r. - malá choreografia