Smižianská gitara 2019

Dňa 09.05.2019 zorganizovala ZUŠ Dezidera Štraucha Smižanoch po prvý krát celoslovenskú gitarovú súťaž, ktorá sa konala v krásnych priestoroch Kaštieľa v Smižanoch. Počet súťažiacich s číslom 75 zaskočil aj samotných organizátorov, ktorí však celú súťaž zvládli skvele. Súťaže sa zúčastnili žiaci od Hanušoviec nad Topľou až po Martin. Vysokú profesionalitu a odborné hodnotenie zabezpečila porota zložená z pedagógov konzervatórií a VŠMU. Našu Zuš reprezentoval žiak Adam Sýkora s repertoárom skladieb od M. Linemanna, Joachim Van Den Hovea, Giulianiho. Adam  získal vynikajúce  2. miesto v Zlatom pásme. Nášmu žiakovi a p. uč. Ivanovi Jarkovskému, DiS.art srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.