Celoslovenské kolo CINEAMA 2020

Cineama je celoštátna postupová súťaž a prehliadka amatérskej filmovej tvorby, ktorá sa koná od roku 1995. Súťaž sa koná každý rok a nie je tematicky zameraná. Je určená deťom, mládeži a dospelým, ktorí súťažia v troch vekových skupinách a vo viacerých žánrových kategóriách: dokument, reportáž, hraný film, animovaný film, experiment, videoklip, minútový film. Napomáha rozvíjať nadanie, umeleckú kreativitu, nadanie a aj technické zručnosti v oblasti amatérskej filmovej tvorby.  Najlepšie ocenené diela sú nominované do výberu, z ktorého porota vytvorí nesúťažnú kolekciu prezentovanú na českej národnej súťaži Český videosalon a kolekciu na svetovú súťaž amatérskych filmov UNICA. Súťažná prehliadka sa uskutočnila v termíne od 25. do 27. septembra v Kine Žriedlo v Bardejovských kúpeľoch.

Do celoslovenského kola sa prebojovali celkovo tri naše filmy a dve dískali ocenenie:

2. miesto kategória I. experiment a videoklip:
Ľubické repi (O.Pitoňák, H.Zavacký, D.Lejava, M.Ordzovenský)

Čestné uznanie v kategórii I. hraný film:
Rómeo a Júlia zos Vihodu (O.Pitoňák, H.Zavacký, D.Lejava)

Víťazom srdečne gratulujeme a prajeme im veľa dalších úspechov. :-)