Výtvarné spektrum 2023

Dňa 23.2.2023 sa v priestoroch spišského kultúrneho strediska uskutočnila slávnostná vernisáž a vyhodnotenie kreatívnej výtvarnej sútaže Výtvarné spektrum. Naším šikovným žiakom sa podarilo v  kvalitnej konkurencii umiestniť, v kategórii maľba a experiment.

Sofia Zavacká so svojou maľbou ,,Proti prúdu,, skúma pocity jednotlivca  a spoločnosti a hľadá v obraze osobnú slobodu plynúcu z rozhodnutí. Za svoju maľbu získala čestné uznanie a jej dielo postupuje na krajské kolo v Košiciach.

Ondrej Pitoňák svojím experimentom ,,Homo mobilus,, znázornil svoje praveké alter ego, ktoré  je konfrontované s modernou dobou a ako zbraň využíva mobil. Mobil znázorňuje moderné technológie a silu informácií , ktoré v nesprávnych rukách sú zbraňou. Ešte pripomeniem že celý podklad pre svoju  grafitty maľbu  si vyrobil Ondrej sám, od nanášania sieťka a stavebného lepidla až po vytváranie fasádnej omietky na obraze.
Za svoju prácu získal umiestnenie a jeho práca bude ďalej sútažiť na krajskom kole v Košiciach.

Ako ich pedagóg im srdečne gratulujem, teším sa z ich úspechu a prajem im veľa kreatívnych nápadov a odvahu tvoriť.

Mgr Ľudovít Timko