Vernisáž výstavy Domy, domy, domčeky v krajine domčekovo.

Štvrtok 15.11.2018 sa v priestoroch ZUŠ Ľubica uskutočnilo slávnostné otvorenie výstavy s vernisážou a sprievodným kultúrnym programom v podaní žiakov hudobného, tanečného a literárno – dramatického odboru. Výstava sa niesla pod názvom „Domy, domy, domčeky v krajine Domčekovo “.   Žiaci výtvarného odboru danú tému „Domy, domy, domčeky v krajine Domčekovo “ stvárnili v podobe rôznych výtvarných techník, čím vznikla krásna priestorová, interaktívna výstava. Možno ste sa niekedy zamysleli nad otázkou, čo je pre náš život dôležité, priam fundamentálne. Môžeme polemizovať, že na túto otázku sa ani nedá odpovedať, lebo čo človek , to by bola iná odpoveď. K životu potrebujeme veľa vecí, ale jednou z tých najzákladnejších, keď nie celkom tých  najhlavnejších je potreba  mať dom alebo aspoň taký malý domček. Všetci potrebujeme dom, domov, lebo práve to je to miesto, kam sa ponáhľame po skončení práce, školy, zamestnania. Dom, domov...domček to je to miesto, kde s láskou vychovávame svoje deti, kde sa rozprávame, trápime, ale aj milujeme..varíme, spíme...Perieme, chystáme sa do školy, čítame deťom rozprávky, prijímame návštevy...  Upratujeme ho, zveľaďujeme a určite sme šťastní, že ho máme...Domov je ten pevný bod v našej neustále sa pohybujúcej planéte. Každý človek túži mať svoj vlastný domov. Nechceli by sme byť v koži bezdomovca, ktorí nemá kam hlavu skloniť. Básnik by povedal, že Domov sú ruky, na ktorých smieš plakať...Teda domov je miesto pochopenia, istoty, pohladenia, ale aj  tvorby a výmeny názorov. Sprevádza nás celý život. Navždy sa nám v srdci zachová vôňa  rodného domu....       Často býva inšpiráciou básnikov, skladateľov, výtvarníkov, umelcov. Aj my sme túto tému uchopili a umelecky zrealizovali, stvárnili...V našej škole je dnes mnoho domov, domčekov, sme akoby  v krajine Domčekovo. Skúsme  aj my dnes prísť domov v dobrej nálade, skúsme byť  milí, priateľskí.. veď sa vraciame tam, kde je nám dobre.