Voľby do rady školy

VOĽBY DO RADY ŠKOLY 2017

Vzhľadom ku končiacemu sa funkčnému obdobiu súčasnej Rady školy pri ZUŠ v Ľubici a na základe výzvy zriaďovateľa školy, Zákona 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a § 1 ods. 3 vyhlášky č. 291/2004 Z.z. ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom zabezpečení v znení vyhlášky č. 230/2009 Z.z. vyhlasuje, riaditeľka školy v zmysle platnej legislatívy termíny pre nové voľby členov Rady školy pri ZUŠ v Ľubici.

V zmysle platnej legislatívy bude rada školy  v zložení:

• jeden volený zástupca  za pedagogických zamestnancov
  • dvaja volení zástupcovia rodičov žiakov ZUŠ, ktorí nie sú zamestnancami školy
  • dvaja delegovaní   zástupcovia zriaďovateľa

Voľby do rady školy sa budú konať nasledovne:

• pedagogickí  zamestnanci: štvrtok 5.10.2017  o 10.30 hod. v triede hudobnej náuky
  • rodičia žiakov: štvrtok 19. októbra o 17.00 hod. v  tanečnej sále formou mimoriadneho rodičovského združenia

Kandidáta na voleného člena RŠ môže po jeho súhlase navrhnúť ktorýkoľvek z voličov, alebo môže sám oznámiť svoje rozhodnutie kandidovať do RŠ.

Termín prijatia kandidátov do volieb do RŠ za rodičov žiakov základnej umeleckej školy je do 16.00 hod. dňa 17. októbra 2017.

Účasť jedného zo zákonných zástupcov žiaka je nevyhnutná.

Za porozumenie ĎAKUJEM!

Bližšie informácie nájdete v priložených dokumentoch:

Volby_do_rady_skoly_-_zverejnenie_3.pdf

Volebny_poriadok_-_volby_do_Rady_skoly-2017.pdf